Статті

Як встановлювати Жировловлювач?

Як встановлювати Жировловлювач?

Існують два основних види монтажу жировловлювача:

 

  • наземний – в приміщенні біля мийки або в підвалі будівлі;
  • підземний – на вулиці із заглибленням під землю.

 

Підземну установку бажано робити безпосередньо на виході каналізаційної труби з будинку (цеху). Де, як правило, є невелика ділянка газону, на якому легко і просто зробити земляні роботи мінімально порушуючи проїжджу частину і асфальтне покриття.

 

При установці жировловлювача в приміщенні, необхідно підготувати майданчик на якій буде встановлюватися жировловлювач. Він повинен бути рівним, а в разі установки жировловлювача над підлогою, підставка повинна бути досить міцною і стійкою.

 

Жировловлювач повинен бути встановлений в доступному для обслуговування місці. Забороняється встановлювати жировловлювач поблизу від обладнання для жарки, електричних розподільних щитів і т.д.

 

Оптимальне місце розташування жировловлювача всередині приміщення, це безпосередньо під мийкою або групою мийок для посуду. Можливо також розміщення жировловлювача збоку від мийок, в підвалі або іншому приміщенні по ходу зливний каналізаційної труби.

 

При цьому, переважним є розташування жировловлювача якомога ближче до миття, тому що процес з сепарації жирів в теплій воді відбувається більш ефективно, ніж коли охолоджені  стоки протікають по трубах. До того ж, при цьому, відбувається мінімізація появи жиру на внутрішніх ділянках каналізаційних трубопроводів.

 

Одним з необхідних умов при установці жировловлювача є підключення його до системи витяжної вентиляції. Виконання цієї умови допомагає значно зменшити скупчення неприємного запаху під кришкою жировловлювача, що виділяється в процесі сепарації і скупчення жирів.

 

Хоча установка побутового жировловлювача під мийку і здається не складною справою, з яким може впоратися і Ваш співробітник, краще використовувати для цієї операції фахівця у вигляді сантехніка. Тим паче, що перед установкою жировловлювача обов’язковою є операція прочищення всіх каналізаційних труб, які підключаються до жироловці під мийкою.

 

Монтаж і установку промислових (виробничих) сепараторів жиру, що вимагають земляних робіт (часом на глибині 3-6 м), бетонування основи під жировловлювач, і установку бетонних кілець з подальшою обсипанням, необхідно проводити з залученням монтажників.  Вони повинні  мати допуски і дозвіл для проведення таких робіт, а також необхідне будівельне обладнання. Це гарантує виконання всіх необхідних процедур для подальшої нормальної, стабільної роботи жировловлювача.

 

Важливо!

Сепаратор перед початком експлуатації необхідно заповнити нежирною водою до технологічного рівня.

 

 

Експлуатаційні вимоги до сепараторів жиру. (DIN1986-100)

 

  1. Стоки, що потрапляють до жировловлювачів, повинні містити тільки тваринні жири і рослинні масла.
  2. Не допускається попадання в жировловлювач стоків з туалетів і дощової води з зливостоків.
  3. Не допускається попадання в жировловлювач стічних вод, що містять мінеральні рідини.
  4. Встановлювати жировловлювач слід максимально поблизу точки скидання стоків (мийки).
  5. Стічні води, які надходять до жировловлювача, необхідно направляти в центральну каналізацію і на очисні споруди.
  6. Жировловлювачі повинні мати можливість підключення до вентиляції.
  7. Вхідні труби без тиску, під ухилом 2% найбільш підходящі для подачі потоку в жировловлювач.
  8. Для установки жировловлювача всередині будівлі необхідне добре провітрювання.
  9. Перед жировловлювачем не допускається установка насосів, так як, при їх використанні утворюється емульсія, яка не осідає або погано осідає, а потім виштовхується в каналізацію. У разі неможливості відмови від застосування насосів, слід вибирати насоси поршневого типу (помпи), а жировловлювач брати підвищеної продуктивності. З запасом в обсязі, виходячи з характеристик насосного обладнання (наприклад – в більшості посудомийних машинах пікове скидання стоків становить 2 – 4 л/с). Але це не достатня характеристика адже посудомийна машина працює (зливає) воду не постійно, а циклічно. Відповідно і жировловлювач повинен мати запас внутрішнього обсягу для приймання стоків, хоча б в 10 разів більше обсягу, який виливається за раз з посудомийної машини.

 

Приклад:

 

У кафе є дві мийки по 40 літрів на які потрібно встановити один загальний жировловлювач. Для звичайної ситуації досить було б встановити і модель сепаратора СЖ0,5-0,07 або СЖ0,5-0,09. Але за умови наявності ще і посудомийної машини, з об’ємом разового скидання стоків близько 15 – 20 л, при швидкості 2,5- 3, 5л/с, кращим було б встановлювати модель СЖ 1-0,1 або СЖ 1-0,15.

 

 

Корисна інформація.

 

Побутова каналізаційна насосна станція з ріжучим механізмом. На три входи. Прототип Sololift. Досить часто зустрічається ситуація, коли магазин, кафе або ресторан розташовуються в підвальному або напівпідвальному приміщенні і рівень залягання магістральних каналізаційних труб знаходиться вище рівня стоків в каналізацію з санвузлів і мийок закладу. У такому випадку доводиться додатково встановлювати накопичувальну ємність з насосом і автоматикою, з якої стоки відкачуються в загальну магістральну каналізацію. Це так звані сололіфти (Sololift) або побутова каналізаційна насосна станція (КНС).

СОЛОЛІФТ дуже зручний в разі вищеописаної ситуації з розташуванням каналізаційних мереж. При цьому встановлюється СОЛОЛІФТ, як правило, відразу після побутового жировловлювача під мийкою, або загального цехового жировловлювача.

Побутова КНС працює повністю в автоматичному режимі з можливістю підключення до трьох сантехнічних приладів. Відрізняється високою надійністю і простотою експлуатації.