gallery/attachments-Image-Logo_PK_m_1

02090, Київ, вул.Калачівська, 11

+38044 4518918, +38044 4517518

+36066 4639872

p-k2006@ukr.net

Жироуловлювачі

На даний момент на ринку України існує досить багато всіляких моделей жироуловлювачів, як вітчизняного виробництва, так і імпортного. Матеріал з якого вони виготовлені - пластик, здебільшого термостійкий поліпропілен, набагато рідше поліетилен, або метал (як правило "нержавейка").
Ми не будемо довго зупинятися на металевих виробах. Скажемо тільки, що моделі з справжньою харчової нержавіючої сталі як правило Висококласний, але невиправдано дороги. Вироби ж з так званої "звичайної нержавійки", що в кращому випадку має на увазі під собою звичайне оцинковане залізо, можливо з додатковим покриттям, як правило викликають сумніви особливо в корозіестойкості зварних швів, особливо при впливі агресивних миючих засобів і температури.
Зупинимося детальніше на пластикових моделях побутових жировловлювача під мийку і промислових Жироуловлювачів (сепараторів жирів).
Для нормальної, стабільної роботи жироуловлювача необхідне обов'язкове виконання декількох умов:
1. Кількість вступників каналізаційних стоків має бути менше або дорівнює робочої продуктивності жироуловлювача.
2. Точки скидання стоків (мийки, ванни) і трубопроводи за якими стоки подаються на вхід в жироуловлювачі повинні знаходиться вище вхідного отвору жироуловлювача, причому трубопроводи повинні мати ухил не менше 1 градуса на 1 метр погонний.
2. Вихідний отвір жироуловлювача для стоків повинно знаходитися вище точки входу в каналізацію, причому трубопровід від жироуловлювача до входу в каналізаційну систему повинен мати також ухил не менше 1 градуса на 1 метр погонний.

 

У разі якщо установка жироуловлювача запроектована ще на стадії підготовки технічної документації з інженерних мереж, то ніяких проблем в принципі не повинно бути, тому що в будівельній документації як правило вказуються всі необхідні для підбору жироуловлювача дані, а найчастіше вказується конкретна модель і виробник жироуловлювача. Залежно від типу проектованого об'єкта і планованого кількості стоків, Жироуловлювач може бути обраний як у вигляді моделі для установки під мийку посуду, так і для монтажу в підвалі або на вулиці із заглибленням під землю безпосередньо перед приймаючим колодязем в який скидаються каналізаційні стоки з усього об'єкта .
Трохи складніше буває підібрати потрібну модель жироуловлювача при реконструкції діючої каналізаційної мережі. В такому випадку необхідно знати багато факторів, таких як:
- розміри каналізаційних труб;
- кількість обслуговуваних точок скидання (мийок, ванн для посуду);
- характеристики скидаються каналізаційних стоків;
- передбачуваний або необхідний для роботи обсяг споживання, а значить і стоків води.
- вибрати місце для розташування жироуловлювача;
- передбачити можливість підключення жироуловлювача до витяжної вентиляції;
- передбачити можливість доступу персоналу до жироуловлювача для обслуговування і т.д.

В звязку зтим, що Жироуловлювач відноситься до очистного каналізаційного обладнання, всі розрахунки при виборі жироуловлювача під мийку необхідно проводити відповідно до ДБН В.2.5-64 діє до: 2012 «ВНУТРІШНІЙ ВОДОПРОВІД І КАНАЛІЗАЦІЯ».

Вибір моделі жироуловлювача для установки, можна проводити за двома технологіями розрахунку продуктивності:

 

Перша - підбір жироуловлювача проводиться на основі даних підприємства харчування, тобто в залежності від кількості страв, що готуються. При виборі жироуловлювача таким методом немає впевненості в роботі Жироуловлювач в пікові моменти, тобто в ті моменти, коли в Жироуловлювач надходить велика кількість стоків. Це пов'язано з тим, що немає явної залежності жироуловлювача і кількості мийок.

 

Друга - підбір жироуловлювача проводиться на підставі кількості мийок і відповідно максимально можливого, пікового скидання стоків. Тобто в прямій залежності від кількості стоків, що надходять в Жироуловлювач. Для мийок в закладах громадського харчування максимальна витрата стічних вод становить 0,3 л / с, з піковими скидами до 0,6 л / с. З огляду на що зазвичай мийка ви не користуєтесь постійно в режимі з максимальною продуктивністю (в робочому процесі, коли в мийці знаходиться посуд, обсяг займаний водою значно менше повного об'єму мийки), умовно обсяг стоків можна прийняти 0,145л / с скидання з одного крана. В цьому випадку підбір жироуловлювача зводиться до підрахунку кількості кранів і виборі жироуловлювача потрібної продуктивності.

Який жироуловлювач обрати


Интернет реклама